Péče o šperky

Přejeme krásný den,

moc děkujeme, že jste zavítali na naše stránky a obzvlášť do této sekce. Všechny šperky vyrábíme ručně, každý komponent projde našima rukama a v každém z nich je kus nás a proto si strašně přejeme, aby Vám LesLien šperky dělaly stejnou radost jako nám. Rády bychom tady na pár řádcích popsaly tu nejzákladnější péči.

Všechny šperky jsou vyrobeny z drahých kovů - stříbra o ryzosti Ag 925/1000 nebo zlata o ryzosti Au 585/1000

Stříbro je kov, jehož přirozenou vlastností je postupná oxidace. Oxidace neboli černění stříbrných šperků, byť i zlacených, není výrobní vadou. Jde o přirozenou chemickou reakci způsobenou výskytem různých chemických sloučenin, zejména síry v ovzduší, působením sloučenin obsaženým v lécích, kosmetických přípravcích, pracích a úklidových prostředcích, ale i prašného prostředí.

Oxidace se projeví ve většině případů tak, že šperk začne na povrchu černat. U někoho k tomu může dojít po týdnu nošení, u někoho po roce, u většiny nikdy. Rychlost oxidace může být ovlivněna řadou faktorů, včetně typu pokožky, PH pokožky, užívání některých léků, velkými hormonálními změnami a látkami, s nimiž stříbro přijde do kontaktu. Důležité je, že oxidace není nezvratný proces. Stříbro se dá lehce a rychle vyčistit za pomoci čistícího ubrousku k tomu určenému. Pro čištění stříbra je možné používat i roztoky určené k čištění stříbrných šperků.

 

Šperky by se měly hlavně nosit. Naším mottem je: šperky LesLien by nás měly nejenom zdobit, ale stát se naší součástí. Častým nošením šperku můžete zabránit v jeho oxidaci, neboť se šperk při nošení neustále leští o vaši pokožku či oblečení. Nenošené šperky byste měli chránit před přístupem vzduchu. Pokud šperk ze stříbra odložíte do šperkovnice či krabičky a vrátíte se k němu po nějaké době, je velmi pravděpodobné, že šperk bude zoxidovaný. Takže my říkáme: nosit, nosit a užívat:-)

Na co si dát pozor a kam stříbrné šperky nenosit? Stříbrný šperk má svého nepřítele a tím je síra. Různé sirné lázně, koupele, krémy… Tak tam ne. To je opravdu nutnost sundat.

Zlato je bezúdržbové:-) U něj asi jen pozor na nějaké větší poškrábání...

 

A teď ke šňůrkám:-) Komponenty navlékáme na nylonové šňůrky nebo hedvábíčko, popřípadě na řetězovinu. Nylonky jsou skvělé... Je to technický materiál, nepřetrhnutelný, pokud není mechanicky narušen. I přes jeho jemnost a tenkost je tedy na "doživotí". Některé barvy mají ale tendenci šisovat nebo se špinit. V tomto případě doporučujeme jarovou vodu a kartáček:-) A když ani to nezabere, tak šňůrky převlékáme. Převaz máme zpoplatněný 50,- až 100,-. Stačí nám napsat na email a náramky zaslat na adresu, na kterou se domluvíme.

 

Tak a největší oříšek pro majitelé svého prvního náramku. To jsou pojezdové uzlíky a utržené koncovky. Těch už jsme převazovaly:-). Koncové kuličky jsou jen dekorací. V žádném případě se za ně netahá. Tím dochází jen k utažení pojezdového uzlíku a k nemožnosti manipulace s ním. Jak na pojezdové uzlíky jsme se pokusily natočit. 

 

Takhle to celé zní náročně, co? Ale není tomu tak. Všechny šperky jsou dělané tak, aby s nimi byla co nejmenší nebo žádná práce. Takže jednou na nandáte a už není potřeba na nic řešit. Jen teda tu síru:-) Tak ať Vám šperky dělají radost a stanou se Vaší součástí.

Lucka a Káča

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení